Kate has logged 54 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Skull

The Skull

1965
×
★★½
Edit this entry  
16
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Doghouse

Doghouse

2009
×
½
Edit this entry  
12
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Escapes

Escapes

1986
×
Edit this entry  
30
Encounter with the Unknown

Encounter with the Unknown

1972
×
Edit this entry  
22
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★½
Edit this entry  
23
The Carpetbaggers

The Carpetbaggers

1964
×
★★½
Edit this entry  
11
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Storage 24

Storage 24

2012
×
★½
Edit this entry  
05
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cat & Mouse

Cat & Mouse

1958
×
★★
Edit this entry  
27
Return to Babylon

Return to Babylon

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
The Upturned Glass

The Upturned Glass

1947
×
★★½
Edit this entry  
20
City That Never Sleeps

City That Never Sleeps

1953
×
★★½
Edit this entry  
17
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Rasputin: The Mad Monk

Rasputin: The Mad Monk

1966
×
★★
Edit this entry  
06
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★
Edit this entry  
09
Timeslip

Timeslip

1955
×
★★½
Edit this entry  
26
San Andreas

San Andreas

2015
×
★½
Edit this entry  
22
Juggernaut

Juggernaut

1974
×
★★½
Edit this entry  
20
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Night of the Big Heat

Night of the Big Heat

1967
×
★★
Edit this entry  
18
The Admirable Crichton

The Admirable Crichton

1957
×
★★½
Edit this entry  
18
The Strange World of Planet X

The Strange World of Planet X

1958
×
★½
Edit this entry  
17
Warlords of Atlantis

Warlords of Atlantis

1978
×
★½
Edit this entry  
03
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★½
Edit this entry  
22
The Void

The Void

2016
×
★★
Edit this entry  
18
The Mind Benders

The Mind Benders

1963
×
★★★
Edit this entry  
17
Tower of Terror

Tower of Terror

1941
×
★★
Edit this entry  
16
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
The Great Gabbo

The Great Gabbo

1929
×
★★★
Edit this entry  
07
The Uncanny

The Uncanny

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fragment of Fear

Fragment of Fear

1970
×
★★½
Edit this entry  
29
The Lost Continent

The Lost Continent

1968
×
★★
Edit this entry  
21
City on Fire

City on Fire

1979
×
★★
Edit this entry  
20
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★½
Edit this entry  
15
To the Devil a Daughter

To the Devil a Daughter

1976
×
★★½
Edit this entry  
14
Nothing But the Night

Nothing But the Night

1973
×
★★
Edit this entry  
09
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Edit this entry  
05
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Freaks

Freaks

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Magnificent Obsession

Magnificent Obsession

1954
×
★★
Edit this entry  
19
The Gorgon

The Gorgon

1964
×
★★
Edit this entry  
13
The Man Who Haunted Himself

The Man Who Haunted Himself

1970
×
★★
Edit this entry