• Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

  • Greener Grass

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Avengers: Infinity War

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Coco

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Lu Over the Wall

    ★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Split

  • A Silent Voice

    ½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★½

  • Your Name.

    ★★

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★½

  • Les 3 Boutons

    ★★★

  • The Little Prince

    ★★★★★

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★½

  • Tangerine

    ★★★½

  • Big Eyes

  • Over the Garden Wall

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • When Marnie Was There

    ★★★★

  • Maleficent

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

  • The Lego Movie

  • Boys

    ★★★½

  • Her

  • The Conjuring

  • Pitch Perfect

    ★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • Spring Breakers

    ★★

  • Violet & Daisy

    ★★★½

  • Tangled

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½