RSS feed for KateSherrod

KateSherrod has logged 64 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
God's Angry Man

God's Angry Man

1980
×
★★★★
Edit this entry  
05
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Perceval

Perceval

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Enron: The Smartest Guys in the Room

Enron: The Smartest Guys in the Room

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Edit this entry  
18
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Europa

Europa

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Love Affair, or the Case of the Missing Switchboard Operator

Love Affair, or the Case of the Missing Switchboard Operator

1967
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Europa

Europa

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love Affair, or the Case of the Missing Switchboard Operator

Love Affair, or the Case of the Missing Switchboard Operator

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Legend Floyd: The Dark Side of the Rainbow

The Legend Floyd: The Dark Side of the Rainbow

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
What Was Ours

What Was Ours

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Generation P

Generation P

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Edit this entry  
09
Radio Free Albemuth

Radio Free Albemuth

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings

The Lord of the Rings

1978
×
★★★★
Edit this entry  
22
Perceval

Perceval

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ushpizin

Ushpizin

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Second Best Exotic Marigold Hotel

The Second Best Exotic Marigold Hotel

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Thing on the Doorstep

The Thing on the Doorstep

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Time Zero: The Last Year of Polaroid Film

Time Zero: The Last Year of Polaroid Film

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Disaster

It's a Disaster

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
It's a Disaster

It's a Disaster

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Advanced Style

Advanced Style

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Advanced Style

Advanced Style

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry