Sort by
  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★★

  • Dessert Days

    ★★★★★

  • Do Revenge

    ★★

  • My Policeman

    ★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • Blonde

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★½

  • They/Them

  • The Last Movie Stars

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★

  • Persuasion

    ½

  • Pistol

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Conversations with Friends

    ★★½

  • Senior Year

    ★½

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

  • Deep Water

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Dirtbag

  • The Batman

    ★★★★★

  • Tall Girl 2

    ½

  • Marry Me

    ★★

  • Pam & Tommy

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Sharp Stick

    ★★★

  • We Met in Virtual Reality

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Mother/Android

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Night Teeth

    ½

  • Eternals

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½