Sort by

Kat🇵🇭 has logged 56 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Owners

The Owners

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Twister

Twister

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Isi & Ossi

Isi & Ossi

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
3 Türken und ein Baby

3 Türken und ein Baby

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
High Lane

High Lane

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Breakthrough

Breakthrough

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Curve

Curve

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry