• Men

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • The Medium

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • TFW No GF

    ★★

  • Anything for Jackson

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Day Shall Come

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Report

    ★★★

  • Vice

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Wolf House

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • The Ritual

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★½

  • The Wailing

    ★★★★★

  • The Love Witch

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★½

  • A Most Violent Year

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • Behind the Candelabra

    ★★★★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • Center Jenny

    ★★★★★

  • Argo

    ★★★½

  • Young Adult

    ★★★★★

  • Moneyball

    ★★★½

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★

  • Martha Marcy May Marlene

    ★★★★

  • The Fighter

    ★★★★