• Work It

  • The F**k-It List

    ★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • The Turning

    ★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Benjamin

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • The First Purge

    ★★½

  • Tau

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Alex Strangelove

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • God's Own Country

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

  • The Bye Bye Man

    ½

  • Split

    ★★★★★

  • Handsome Devil

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★½

  • The Purge: Election Year

    ★★★★

  • Me Before You

    ★★★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★★

  • Room

    ★★

  • Holding the Man

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★

  • Circle

    ★★★★½

  • Pitch Perfect 2

    ★★½

  • Cinderella

    ★★★

  • Into the Woods

    ★★★

  • Paddington

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★

  • The Purge: Anarchy

    ★★★

  • Maleficent

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★½

  • The Book Thief

    ★★★

  • The Purge

    ★★

  • Pitch Perfect

    ★★★

  • Brave

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★

  • Lemonade Mouth

    ★½

  • Tangled

    ★★★

  • 127 Hours

    ★★★

  • Valentine's Day

    ★★★