• Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • Turning Red

    ★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Jackass Forever

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

  • 13 Minutes

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Starling

    ★★½

  • The Lost Daughter

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

  • He's All That

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

  • False Positive

    ★★★

  • In the Heights

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • The Unholy

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★★

  • Nobody

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Moxie

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Censor

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • The Dry

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Rebecca

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★★★

  • Supernova

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Owners

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • You Should Have Left

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The World to Come

    ★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Scoob!

  • Shiva Baby

  • Trolls World Tour