Kat has logged 24 entries for films during October 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fill the Void

Fill the Void

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Edit this entry  
15
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sharknado

Sharknado

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tom's Midnight Garden

Tom's Midnight Garden

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Horns

Horns

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Taken

Taken

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Science of Sleep

The Science of Sleep

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
Endless Love

Endless Love

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry