RSS feed for Kat

Kat has logged 122 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Island of Dr. Moreau

The Island of Dr. Moreau

1977
×
★★
Edit this entry  
30
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★
Edit this entry  
18
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Edit this entry  
16
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
★★
Edit this entry  
30
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Edit this entry  
24
Mute

Mute

2018
×
★★
Edit this entry  
08
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Devoured

Devoured

2012
×
★★
Edit this entry  
06
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Edit this entry  
25
The Forest of the Lost Souls

The Forest of the Lost Souls

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Cujo

Cujo

1983
×
★★
Edit this entry  
08
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★
Edit this entry  
12
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Edit this entry  
10
Don't Knock Twice

Don't Knock Twice

2016
×
★★
Edit this entry  
18
The Void

The Void

2016
×
★★
Edit this entry  
21
Babies Behind Bars

Babies Behind Bars

2011
×
★★
Edit this entry  
15
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★
Edit this entry  
08
Oklahoma!

Oklahoma!

1955
×
★★
Edit this entry  
30
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★
Edit this entry  
18
The Falling

The Falling

2014
×
★★
Edit this entry  
06
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★
Edit this entry  
29
The Tommyknockers

The Tommyknockers

1993
×
★★
Edit this entry  
31
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★
Edit this entry  
27
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Laggies

Laggies

2014
×
★★
Edit this entry  
21
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★★
Edit this entry  
10
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★★
Edit this entry  
28
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
★★
Edit this entry  
10
Hostel

Hostel

2005
×
★★
Edit this entry  
08
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★
Edit this entry  
06
The Little Mermaid: Ariel's Beginning

The Little Mermaid: Ariel's Beginning

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Needful Things

Needful Things

1993
×
★★
Edit this entry  
04
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★
Edit this entry  
30
Joseph: King of Dreams

Joseph: King of Dreams

2000
×
★★
Edit this entry  
26
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★
Edit this entry  
19
To Rome with Love

To Rome with Love

2012
×
★★
Edit this entry  
12
Quarantine 2: Terminal

Quarantine 2: Terminal

2011
×
★★
Edit this entry  
20
Creep

Creep

2004
×
★★
Edit this entry  
07
Swallows and Amazons

Swallows and Amazons

1974
×
★★
Edit this entry  
18
Return to Never Land

Return to Never Land

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
From the Dark

From the Dark

2014
×
★★
Edit this entry  
12
Sounds from a Town I Love

Sounds from a Town I Love

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★
Edit this entry