• The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • Hail Satan?

  • The Hole in the Ground

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Glass

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • The Mule

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★½

  • The Princess Switch

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Look Away

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Malevolent

  • Drowning in Plastic

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★

  • Overlord

    ★★★

  • Apostle

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • High Life

  • mid90s

    ★★★

  • Widows

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Beautiful Boy

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★

  • The Nun

    ★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★★

  • Suspiria

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • The Little Mermaid

  • The Meg

    ★★★

  • Extinction

  • Cam

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Adrift

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

  • Climax

    ★★★

  • Arctic

    ★★★

  • Behind the Curve

  • This Mountain Life

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • Truth or Dare

    ★★½

  • Period. End of Sentence.

    ★★★

  • Dominion

    ★★★★★

  • Ricky Gervais: Humanity

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★