• The Yankee Doodle Mouse

  • Meshes of the Afternoon

  • Bambi

    ★★★

  • The Bowling Alley-Cat

  • The Wacky Wabbit

  • Casablanca

    ★★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Citizen Kane

  • Fantasia

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★★★

  • Pinocchio

    ★★½

  • Gone with the Wind

    ★★★★★

  • The Wizard of Oz

    ★★★

  • Snow White and the Seven Dwarfs

    ★★★½

  • Modern Times

  • The Bride of Frankenstein

  • Freaks

  • Frankenstein

  • M

  • Dracula

    ★★★★

  • City Lights

  • Un Chien Andalou

  • Sunrise: A Song of Two Humans

    ★★★★★

  • Alice's Wonderland

  • Nosferatu

  • The Birth of a Nation

  • The '?' Motorist

  • The Great Train Robbery

    ★★★

  • A Trip to the Moon

    ★★★★

  • The Big Swallow

  • The One-Man Band

  • Girls Swinging

  • The Haunted Castle

  • The Derby

  • The Arrival of a Train at La Ciotat

  • Toy Story Collection

  • Tom and Jerry - Collector's Edition

  • The Lord of the Rings Collection

    ★★★★★

  • American Pie Collection

    ★★★★