• Upgrade

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★★½

  • The Hurricane Heist

    ★★

  • Stumped

    ★★★★

  • Mute

    ★★

  • Mountain

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

    ★★★★

  • Winchester

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Tully

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Colette

    ★★★½

  • Piercing

    ★★½

  • Wildlife

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★

  • Three Identical Strangers

  • Lizzie

    ★★★

  • Mandy

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Private Life

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • The Commuter

    ★★★

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • A Christmas Prince

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Louis Theroux: Talking to Anorexia

  • Harry Potter - A History Of Magic

  • Marrowbone

    ★★★½

  • Jigsaw

  • Coco

    ★★★★★

  • Geostorm

    ★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Cargo

  • Creep 2

    ★★★

  • Ghost Stories

    ★★½

  • Voyeur

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Jeepers Creepers 3

    ★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

  • 1922

    ★★★

  • Cult of Chucky

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★

  • The Wife

    ★★★★

  • Breathe

    ★★★½

  • Jane

  • Revenge

    ★★★

  • The Mountain Between Us

    ★★★

  • Apostasy

    ★★★½

  • The Lodgers

    ★★

  • The Ritual

    ★★★

  • Gaga: Five Foot Two

  • On Chesil Beach

    ★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

  • mother!

    ★★★★★