• Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Greenland

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★

  • Harriet

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Dirt

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Clemency

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Luce

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½