• Sounds Like Love

    ★★½

  • Britney Vs Spears

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ★½

  • Malignant

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Heroes: Silence and Rock & Roll

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★

  • Madame Claude

    ★★½

  • Moxie

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Crazy About Her

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Red Dot

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★★

  • The Midnight Sky

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★½

  • Mank

    ★½

  • The Life Ahead

    ★★½

  • Miss

    ★★½

  • Shithouse

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Cross the Line

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The People Upstairs

    ★★★★

  • Coven

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Don't Listen

    ★★★

  • Theatre: A Love Story

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Letter Room

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • The Hater

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • Black Sheep Boy

    ★★★★

  • Schoolgirls

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • One in a Thousand

    ★½

  • The Wedding Unplanner

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Minari

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★