• The Devil All the Time

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Unsettling Scenes

    ★★★★

  • Onward

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Charlie's Angels

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Angel Has Fallen

  • A Little Testament

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Anna

  • Midsommar

    ★★★★

  • Shaft

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

  • Murder Mystery

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • The Hustle

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • The Perfect Date

    ½

  • After

    ½

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • What Men Want

  • Troop Zero

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Report

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • mid90s

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★½

  • Little Italy

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • The Spy Who Dumped Me

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Purl

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Deadpool 2

  • Solo: A Star Wars Story

  • Terminal

  • Avengers: Infinity War