• Help

  • Inside Chernobyl with Ben Fogle

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Black Narcissus

  • Canvas

  • The Queen's Gambit

  • Shagbands

  • Two Single Beds

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Long Way Up

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Clichy-Montfermeil

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • If Anything Happens I Love You

  • I May Destroy You

  • New York New York

  • Normal People

  • Chris D'Elia: No Pain

  • Quiz

  • Dungarees

  • Shiva Baby

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Emma.

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

  • Cold Meridian

  • Goldman v Silverman

  • Dolly Parton: Here I Am

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★½

  • Michelle Wolf: Joke Show

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Fall

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Unbelievable

  • Calm with Horses

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

  • There's Something in the Water

  • Hustlers

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • First Cow

  • Motherless Brooklyn

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Nimic

  • Ready or Not

    ★★★

  • Katherine Ryan: Glitter Room

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Toy Story 4

    ★★★

  • When They See Us

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★