katie has logged 23 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Fear of God: 25 Years of The Exorcist

The Fear of God: 25 Years of The Exorcist

1998
×
Read the review Edit this entry  
26
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Kung-Fu Master!

Kung-Fu Master!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Emma.

Emma.

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Small Deaths

Small Deaths

1996
×
Edit this entry  
17
Wasp

Wasp

2003
×
Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Maleficent

Maleficent

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Movie 43

Movie 43

2013
×
Edit this entry  
07
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
05
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Edit this entry  
04
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bombshell

Bombshell

2019
×
★½
Read the review Edit this entry