RSS feed for KatieGaster
  • The Festival

    ★★½

  • The Darkest Minds

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • The Post

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Cargo

    ★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • mother!

    ★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Split

    ★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★

  • Moonlight

    ★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★★

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • The Purge: Election Year

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★½

  • The Neon Demon

  • American Honey

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Sausage Party

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★½

  • The Boy

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Joy

    ★★★