• X

  • The Batman

  • Fresh

  • Scream

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

  • Eternals

  • Midnight Mass

  • The Guilty

  • Belfast

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Fear Street: 1666

  • The French Dispatch

  • After Yang

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

  • The Fallout

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Happiest Season

    ★★★½

  • This Is Not A Love Letter

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Chemical Hearts

  • Greenland

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★★

  • Midway

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Burning Cane

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Synonyms

    ★★★★

  • Troop Zero

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Welcome to Marwen

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Venom

    ★★½

  • In Fabric

    ★★★★

  • Slice

    ★★