Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
After Yang

After Yang

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Fresh

Fresh

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
The Fallout

The Fallout

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Scream 4

Scream 4

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Scream 3

Scream 3

2000
×
Read the review Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
Read the review Edit this entry  
04
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Belfast

Belfast

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Edit this entry  
01
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
Edit this entry  
12
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
Edit this entry  
04
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
Edit this entry  
06
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ratatouille: The TikTok Musical

Ratatouille: The TikTok Musical

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Indignation

Indignation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Manhattan Project

The Manhattan Project

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Persona

Persona

1966
×
Read the review Edit this entry