• Stowaway

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • It's a Sin

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • Extinction: The Facts

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I Am Greta

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Dating Amber

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Becoming

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Quiz

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Misbehaviour

    ★★★

  • Devs

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Last Right

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Miss Virginia

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Eternal Beauty

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Fractured

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hope Gap

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★½

  • Rocks

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Kitchen

    ★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★½