Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
It Started As a Joke

It Started As a Joke

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
My Favorite Shapes by Julio Torres

My Favorite Shapes by Julio Torres

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ma

Ma

2019
×
★★
Edit this entry  
30
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
Edit this entry  
29
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
Edit this entry  
28
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
High Life

High Life

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
Edit this entry  
14
Wyatt Cenac: Brooklyn

Wyatt Cenac: Brooklyn

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Greta

Greta

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★★
Edit this entry  
19
Maria Bamford: Old Baby

Maria Bamford: Old Baby

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Fred Armisen: Standup for Drummers

Fred Armisen: Standup for Drummers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Never Get Tired: The Bomb the Music Industry! Story

Never Get Tired: The Bomb the Music Industry! Story

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Surviving R. Kelly

Surviving R. Kelly

2019
×
Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry