Sort by

Katie has logged 30 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zappa

Zappa

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Collective

Collective

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Vermeer

The Last Vermeer

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Dirty God

Dirty God

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Soul Train: The Hippest Trip in America

Soul Train: The Hippest Trip in America

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jungleland

Jungleland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry