katnisstylinson has logged 147 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dorian Gray

Dorian Gray

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pornocracy: The New Sex Multinationals

Pornocracy: The New Sex Multinationals

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Capitalism: A Love Story

Capitalism: A Love Story

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
After

After

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Undone

Undone

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jesy Nelson:

Jesy Nelson: "Odd One Out"

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
Edit this entry  
07
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
2:22

2:22

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Help

The Help

2011
×
Edit this entry  
04
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Current War

The Current War

2017
×
Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
Edit this entry  
16
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Edit this entry  
16
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
Read the review Edit this entry