Sort by
  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

  • The Invitation

    ★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Men

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

  • RRR

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

  • 8-Bit Christmas

  • Red Notice

  • Maya and the Three

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • In the Heights

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Last Blockbuster

  • Alien Xmas

  • Earwig and the Witch

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

  • The Paper Tigers

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Class Action Park

  • The Speed Cubers

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Rhythm Section

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • Lupin III: The First

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★

  • Color Out of Space

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★