katribou has logged 114 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
25
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Edit this entry  
31
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★
Edit this entry  
30
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Beast

Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Diane

Diane

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Saint Bernard Syndicate

The Saint Bernard Syndicate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry