• Under the Banner of Heaven

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

    ★★

  • The Bubble

    ★★

  • Deep Water

    ★½

  • The Bad Guys

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★½

  • The Dropout

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Inventing Anna

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Moses Storm: Trash White

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Insecure: The End

    ★★★

  • Beanie Mania

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

  • A Castle for Christmas

  • The Beatles: Get Back

  • House of Gucci

    ★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★

  • The Curse of Von Dutch: A Brand to Die For

    ★★

  • Sing 2

    ★★½

  • Adrienne

  • All Too Well: The Short Film

  • The Shrink Next Door

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • What Happened, Brittany Murphy?

  • Dopesick

    ★★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • Robin Robin

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • The Starling

  • LuLaRich

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Sundown

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½