RSS feed for Katrina

Katrina has logged 384 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Death Game

Death Game

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Damsel

Damsel

2018
×
Edit this entry  
27
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Preacher's Wife

The Preacher's Wife

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Colette

Colette

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
George Harrison: Living in the Material World

George Harrison: Living in the Material World

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Iliza Shlesinger: War Paint

Iliza Shlesinger: War Paint

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
Iliza Shlesinger: Freezing Hot

Iliza Shlesinger: Freezing Hot

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Condorman

Condorman

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tomb of Ligeia

The Tomb of Ligeia

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Seventies

The Seventies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Merry Friggin' Christmas

A Merry Friggin' Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
The Man Who Came to Dinner

The Man Who Came to Dinner

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry