RSS feed for Katrina

Katrina has logged 21 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Marvin's Room

Marvin's Room

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Legend

Legend

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
White Heat

White Heat

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Set It Off

Set It Off

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Caesar

Little Caesar

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ticky Tacky

Ticky Tacky

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

Iliza Shlesinger: Confirmed Kills

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry