Sort by

Katrina has logged 532 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Killing Emmett Young

Killing Emmett Young

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Song of Names

The Song of Names

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Possessed

Possessed

1947
×
Edit this entry  
28
Broken

Broken

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Other Man

The Other Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rock Hard: The Rise and Fall of Sexual Detergent

Rock Hard: The Rise and Fall of Sexual Detergent

2010
×
Edit this entry  
26
The Damned Don't Cry

The Damned Don't Cry

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Come Together

Come Together

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Preacher's Wife

The Preacher's Wife

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sufjan Stevens: Carrie & Lowell Live

Sufjan Stevens: Carrie & Lowell Live

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Indiscreet

Indiscreet

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harriet Craig

Harriet Craig

1950
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Perfect Husband

The Perfect Husband

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Meantime

Meantime

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dancing Lady

Dancing Lady

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Fine Madness

A Fine Madness

1966
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Animals with the Tollkeeper

Animals with the Tollkeeper

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mr. Willowby's Christmas Tree

Mr. Willowby's Christmas Tree

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deceiver

Deceiver

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blink

Blink

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Deadly Affair

The Deadly Affair

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Big Girls Don't Cry... They Get Even

Big Girls Don't Cry... They Get Even

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rob Roy

Rob Roy

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry