Sort by

Katrina has logged 31 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Play Dirty

Play Dirty

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Browning Version

The Browning Version

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★½
Edit this entry  
29
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Patton Oswalt: I Love Everything

Patton Oswalt: I Love Everything

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Madwoman of Chaillot

The Madwoman of Chaillot

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Without a Clue

Without a Clue

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Runaway Train

Runaway Train

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Revisiting The Virgin Suicides

Revisiting The Virgin Suicides

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Homeward Bound: The Incredible Journey

Homeward Bound: The Incredible Journey

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
You Were Never Lovelier

You Were Never Lovelier

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Strawberry Blonde

The Strawberry Blonde

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
National Theatre Live: Frankenstein

National Theatre Live: Frankenstein

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Separate Tables

Separate Tables

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gas Food Lodging

Gas Food Lodging

1992
×
★★★★
Edit this entry  
01
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry