• Black Widow

  • The Midnight Sky

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Irresistible

  • Mrs. America

    ★★★★

  • Hillary

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★★

  • The Turning

    ★★

  • The Outsider

  • Underwater

    ★★½

  • Like a Boss

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★★

  • Seberg

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Crawl

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Beanpole

  • Swallow

    ★★★★★

  • Gentleman Jack

    ★★★★★

  • The Souvenir

    ★★

  • Serenity

    ★★★★★

  • Greta

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Tully

    ★★★½

  • Disobedience

    ★★★★★

  • The Ritual

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • My Cousin Rachel

    ★★★½

  • Loveless

  • Good Time

    ★★★★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★½

  • Novitiate

    ★★★

  • Lady Macbeth

    ★★★★★

  • The Unknown Girl

    ★★★

  • Raw

    ★★★★½

  • Always Shine

    ★★★

  • Women Who Kill

    ★★½

  • An Inspector Calls

    ★★★★★

  • Spotlight

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • What Does Despondent Mean?

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Prisoners

    ★★★½

  • Before Midnight

    ★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★★

  • Contagion

    ★★★½

  • House of Tolerance

    ★★★★★

  • Mildred Pierce

  • The Strange Thing About the Johnsons

    ★★★★★