• Le retour des vagues

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Courier

    ½

  • Klaus

    ★★★½

  • Primal

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Vinland Saga

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • High Life

    ★★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Alpha

    ★★★

  • Banana Fish

  • Capernaum

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★