Sort by

Kat✨ has logged 252 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Dream House

Dream House

2011
×
★★
Edit this entry  
28
Takers

Takers

2010
×
★★★
Edit this entry  
28
Cut Throat City

Cut Throat City

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Get a Job

Get a Job

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Through the Glass Darkly

Through the Glass Darkly

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Angel of Mine

Angel of Mine

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Cherry

Cherry

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
★★
Edit this entry  
11
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Death Sentence

Death Sentence

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Great White

Great White

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★½
Edit this entry  
04
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Edit this entry  
27
American Son

American Son

2019
×
Edit this entry  
26
Bruised

Bruised

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Inheritance

Inheritance

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Zero to Hero

Zero to Hero

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
P2

P2

2007
×
★★★
Edit this entry  
14
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Good Deeds

Good Deeds

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
3000 Nights

3000 Nights

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Separation

Separation

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Seance

Seance

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hide and Seek

Hide and Seek

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Alpha Dog

Alpha Dog

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry