Sort by

𝓚𝓪𝓽 ✨ has logged 25 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Force of Nature

Force of Nature

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
An American Crime

An American Crime

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Just Jim

Just Jim

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Air I Breathe

The Air I Breathe

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Freaks

Freaks

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
The Motel Life

The Motel Life

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chained

Chained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Chocolat

Chocolat

2000
×
★★★
Edit this entry  
23
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★½
Edit this entry  
22
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Breathe In

Breathe In

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gacy

Gacy

2003
×
★★½
Edit this entry  
12
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Boy Behind The Door

The Boy Behind The Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Extraction

Extraction

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anna

Anna

2019
×
★★★½
Edit this entry