Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Seven Brides for Seven Brothers

Seven Brides for Seven Brothers

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Magic & Bird: A Courtship of Rivals

Magic & Bird: A Courtship of Rivals

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Katherine Ryan: Glitter Room

Katherine Ryan: Glitter Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry