katy has logged 24 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron: Boy Genius

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
17
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry