• The Last Letter From Your Lover

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

  • Mary J. Blige's My Life

    ★★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

  • Robin Roberts Presents: The Mahalia Jackson Story

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • kid 90

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • The Black Church: This Is Our Story, This Is Our Song

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Judas and the Black Messiah

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★

  • What Would Sophia Loren Do?

    ★★★

  • Dashing in December

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Shawn Mendes: Live in Concert

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★½

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Mama Gloria

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Ammonite

  • The Devil All the Time

  • Beans

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

  • Tenet

    ★★

  • Black Is King

    ★★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★½

  • Summerland

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Julia Scotti: Funny That Way

    ★★★★

  • Blackfeet Boxing: Not Invisible

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • Becoming

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Sputnik

    ★★★

  • Clover

  • Sylvie's Love

    ★★★½

  • Tesla

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Relic

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★