Katy has logged 27 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Water for Elephants

Water for Elephants

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★
Read prior review Edit this entry  
10
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Edit this entry  
04
Clemency

Clemency

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★
Read the review Edit this entry