Sort by
  • Hustle

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Together

    ★★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Dois Garotos Que Se Afastaram Demais do Sol

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Fatherhood

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • F9

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Oxygen

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Us Again

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★½

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★½

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Moments Like This Never Last

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Canvas

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Over the Moon

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • My Name Is Baghdad

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Photograph

    ★★★★

  • Sergio

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Sun

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★