• The Northman

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Shadow

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Burning

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Wild Wild Country

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Tour de Pharmacy

    ★★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • American Honey

    ★★★½

  • I, Daniel Blake

    ★★★★

  • Kedi

    ★★★★

  • Deadpool

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Cemetery of Splendor

    ★★★★½

  • Amy

    ★★★★½

  • Slow West

    ★★★★

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • Blackhat

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Ida

    ★★★★½

  • Enemy

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★½

  • A Touch of Sin

    ★★★★

  • Blue Ruin

    ★★★★

  • Spring Breakers

    ★★★★