• No One Gets Out Alive

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • Intrusion

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Prey

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Sweet Girl

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • I Am All Girls

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • The Unholy

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Moxie

    ★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Edge of Theocracy

    ★★½

  • MATRIZ Ao Vivo

    ★★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • Holidate

  • Love and Monsters

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Matriz.doc

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ★★★

  • Don't Listen

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Grudge

    ★★½

  • My Mom is a Character 3

  • Yummy

    ½

  • Party Over

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Outcast Rockstar

    ★★★★★

  • Alice Júnior

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Radioactive

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Morgue

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★