• Jackass 4.5

  • Top Gun: Maverick

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Jackass Forever

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Hell's Women

  • The Green Knight

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Val

    ★★★½

  • Black Widow

    ½

  • Saving Shuli

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

  • Nobody

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★

  • Pretend It's a City

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Making The Irishman

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Valley of Tears

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • My Brother Jordan

    ★★★★

  • The Rise And Fall Of Shem Tov Heavy

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • Road to Roma

  • The Present

    ½

  • The Father

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Midway

    ★★★

  • White Eye

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Forgiveness

    ★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Incitement

    ★★★