• Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★½

  • Education

    ★★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Kid Detective

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Milestone

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Present

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★½

  • Eeb Allay Ooo!

    ★★★★

  • Moonlit Winter

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Undone

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★½