Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Whole Truth

The Whole Truth

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★
Edit this entry  
19
Degrassi Goes Hollywood

Degrassi Goes Hollywood

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
P.S. I Love You

P.S. I Love You

2007
×
★★½
Edit this entry  
19
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Vanished

The Vanished

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
08
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Misfits

The Misfits

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crazy Heart

Crazy Heart

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry