Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Pizza

Pizza

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
Merry Christmas

Merry Christmas

2024
×
★★★
Edit this entry  
01
12th Fail

12th Fail

2023
×
★★★
Edit this entry  
16
Animal

Animal

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Moolaadé

Moolaadé

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Poison

Poison

2023
×
Edit this entry  
28
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
Glass

Glass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
Edit this entry  
12
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ahalya

Ahalya

2015
×
Edit this entry  
06
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
Edit this entry  
29
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nomad

Nomad

1982
×
Edit this entry  
09
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★
Edit this entry  
04
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
03
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
09
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Edit this entry  
30
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★
Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
Edit this entry  
03
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
Suzume

Suzume

2022
×
★★
Edit this entry  
08
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
City on Fire

City on Fire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Taipei Suicide Story

Taipei Suicide Story

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Viduthalai: Part I

Viduthalai: Part I

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
Introduction

Introduction

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
My Left Eye Sees Ghosts

My Left Eye Sees Ghosts

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pathaan

Pathaan

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Tu Jhoothi Main Makkaar

Tu Jhoothi Main Makkaar

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
August in the Water

August in the Water

1995
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kantara

Kantara

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ponniyin Selvan: Part I

Ponniyin Selvan: Part I

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read other review Edit this entry