• Elvis

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

  • Metal Lords

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ½

  • Moonshot

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • The In Between

  • Tall Girl 2

    ½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Mixtape

    ★★

  • Mistletoe Mixup

  • West Side Story

    ★★★

  • A Castle for Christmas

  • A Boy Called Christmas

    ★★★½

  • Love Hard

  • Dear Evan Hansen

  • Candyman

    ★★★★★

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★½

  • Old

  • Pig

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Finding You

  • Moxie

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Downfalls High

    ½

  • A California Christmas

    ★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★½

  • Holidate

    ★½

  • All My Life

    ★★

  • Silver Skates

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Love, Guaranteed

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★

  • Chemical Hearts

  • After We Collided

  • Work It

  • The Kissing Booth 2

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Valley Girl

    ★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Onward

    ★½

  • Fantasy Island

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Confession Killer

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★½

  • The Knight Before Christmas

  • Noelle

    ★★

  • Last Christmas

  • Let It Snow

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ½

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★

  • Can You Keep a Secret?

  • Tall Girl

    ½