Sort by

kayky has logged 51 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Freaky

Freaky

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Demi Lovato: Dancing with the Devil

Demi Lovato: Dancing with the Devil

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sky High

Sky High

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry