Sort by

kayla has logged 53 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★
Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
That One Day

That One Day

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★
Edit this entry  
22
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Footloose

Footloose

1984
×
★★★★
Edit this entry  
20
INXS : Never Tear Us Apart

INXS : Never Tear Us Apart

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
George Michael: Freedom

George Michael: Freedom

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★★★
Edit this entry  
16
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Queen: Days of Our Lives

Queen: Days of Our Lives

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bowie: The Man Who Changed the World

Bowie: The Man Who Changed the World

2016
×
Edit this entry  
05
Queen: Live at Wembley Stadium

Queen: Live at Wembley Stadium

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Ted

Ted

2012
×
½
Edit this entry  
02
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry